English | سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

استفاده از بانکداری الکترونیک با محوریت نظام‌های پولی و مالی در بخش کشاورزی

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: سال آینده، از مزایای بانکداری الکترونیک با محوریت نظام‌های پولی و مالی در بخش کشاورزی استفاده می‌شود.

دکتر پورمحمدی در جشن شکرگزاری برداشت محصول در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، گفت: بخش کشاورزی بازار بسیار بزرگی است و نوآوری‌های مالی و ابزارهای بانکی باید در جریان فعالیت های این بخش بکار گرفته شود.
وی افزود: در این راستا، بانک کشاورزی اهتمام ویژه‌ای در امر خرید تضمینی داشته است.
معاون برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: امسال با تامین ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع مالی، ۱۳ هزار مرکز فعال در سراسر کشور، ۱۱٫۵ میلیون تن محصول گندم یک میلیون و ۷۵۰ هزار کشاورز را از کشاورزان خریداری کرده‌اند.
پورمحمدی با بیان این که مرکز ثقل فعالیت‌های بخش کشاورزی، بهره‌وری است، گفت: در کنار بهره‌وری، افزایش تولید و موضوع امنیت غذایی نیز حایز اهمیت است.
به گفته وی، در حوزه بهره‌وری در بخش کشاورزی، اجرای سامانه‌های نوین آبیاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که تا سال ۹۴ کل اراضی تحت پوشش این طرح یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار برآورد شده و این میزان تا سال ۹۹ باید به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار افزایش یابد.
وی ادامه داد: در شبکه‌های فرعی نیز در همین مدت، از یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار به یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار افزایش خواهد یافت.
معاون برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه، در خصوص توسعه کشت گلخانه‌ای نیز گفت: تا سال ۹۴، مساحت گلخانه‌های کشور حدود ۱۰ هزار هکتار بوده که تا پایان برنامه ششم باید به ۲۵ هزار هکتار افزایش یابد

طراحی سایت توسط فراکارانت